sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.

KADIN SWEATSHIRT

 

Sweatshirt kelimesi her zaman kulağa çok havalı gençlerin tabiriyle ise cool gelmektedir.

Peki Sweatshirt ne demektir? Gerek yazılışından gerek okunuşundan anlaşılacağı üzere İngilizce bir kelimedir. Dilimizde karşılığı tam olarak olmasa da çağrışım yaptığı kelimeler “kazak, eşofman üstü, bol kıyafet” gibi kelimelerdir.

Daha çok soğuk havalarda korunmak için giyilme amacıyla üretilmiştir. Daha rahat ve esnek oluşu kazak giymeye göre daha pratiktir. Kalınlığı ve inceliği üretildiği kumaşa göre değişkenlik gösterir. Hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla tercih ettiği kıyafetlerin başında gelir. Hem ilkbahar hem sonbahar hem de kış mevsiminde kullanıma uygun bir parçadır. Havaların hafiften ısırmaya başladığı dönemlerde gardıroplarda varlığı kontrol edilen ilk parça sweatshirt’tür. Kullanım açısından da oldukça kolay bir parça olması kaynaklı dolabınızdaki sweatshirt sayısı hızla artmaktadır.

Peki Sweatshirt kombinleri nasıl yapılır?

Hangi model Sweatshirt ne ile kombinlenir?

Seçeceğim Sweatshirt’ün bedeni ne olmalı?

Sweatshirt rengi önemli midir?

Mağazada denemeden internet üzerinde Sweatshirt alsam olur mu? Gibi pek çok soru aklınızı meşgul ediyor olabilir.

Hadi gelin bu soruları sırasıyla cevaplayalım.

Sweatshirt kombinleri nasıl yapılır?

  • Sweatshirt ve tayt kombini:

Sweatshirt’ün olmazsa olmaz tamamlayıcı parçası spor taytlar. İster uzun kesim ister kısa kesim Sweatshirt seçin altına giyeceğiniz tamamlayıcı parça taytsa uyumu yakalamamanız imkansız. Özellikle caddelerde yürüyüş yapan kadınların tarzına baktığınızda bu iki parçayı sıklıkla tercih ettiğini görebilirsiniz. Son aylarda sizler de taytların artık sadece uzun giyilmediğini, kısa taytların da çok moda olduğunu görebilirsiniz. Kısa taytların sweatshirt ile uyumu kimilerinin hoşuna gitmediyse de modayı yakından takip edip, yeni şeyler deneme konusunda cesur davrananlar kısa tayt ve sweatshirt ikilisini çoktan benimsedi bile.

  • Sweatshirt ve etek kombini:

Bilhassa kış aylarında sweatshirt-tayt, sweatshirt-kot etek ikilisini görebilirsiniz. Etek seçiminiz uzun olabileceği gibi kısa da olabilir. Uzun ve dar kesim bir etekle giyeceğiniz sweatshirt, altına giyeceğiniz spor ayakkabı ile spor  bir görüntü elde etmenizi sağlarken bu kombinin altına giyeceğiniz kısa botlar daha gündelik bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Boyu uzun, yandan yırtmaçlı, desenli veya minimal çizgili bir etek seçtiyseniz üzerine giyeceğiniz sweatshirt rengi desenin içinde yer alan renklerden seçilmelidir. Bu eteğin üzerine seçeceğiniz sweatshirt ise oversize olmamalıdır. Daha kısa bir sweatshirt seçimi bu eteğin üzerine uyum sağlayacaktır.

 

Hangi model Sweatshirt ne ile kombinlenir?

Sweatshirt denilince aklınıza sadece tek bir model sweatshirt gelmiyordur elbette. Sweatshirtler de kendi içerisinde kategorilere ayrılıyor. Nedir bu kategoriler?

  • Bisiklet yaka sweatshirt

  • Dik yaka sweatshirt

  • Fermuarlı sweatshirt

  • Hoodie

 

  • Bisiklet yaka sweatshirt: Bisiklet yaka sweatshirt bilinen en eski sweatshirt modellerinden biridir. Görünüşte çok sade gibi görünse de yapacağınız zarif bir kombinle imajınızı bambaşka bir yere taşıyabilirsiniz. Bisiklet yaka sweatshirt dar paça eşofman altı, mini bir şort ile uyum içerisindedir. Örneğin lacivert renkte bir sweatshirt seçimi yaptıysanız ilave parça olarak beyaz mini bir şort ve seçimi yapabilirsiniz. Sarı renkte bir sweatshirt seçimi yaptıysanız altına yine bir şort seçebilirsiniz. Seçtiğiniz şort denim kumaştan olursa tam anlamıyla bir uyum yakalamak söz konusu olabilir. Göbeği bir miktar açıkta bırakan bir sweatshirt seçimi yaptıysanız elbette dar bir kot pantolon en ideal bütünleyici parça olacaktır. Böylesi bir kombine de en çok spor ayakkabı yakışacaktır. Ayakkabı konusundaki renk seçiminiz sweatshirt renginize bağlı olarak değişir.

 

  • Dik yaka sweatshirt: Bu model sweatshirt son zamanların en popüler parçalarının başında geliyor. Görüntüsüyle kıyafeti taşıyan kişiye biraz asi bir hava katıyor. Dik yaka sweatshirt’ün size kattığı bu asi hava doğru şekilde kombinlenirse havanıza hava katma garantisi veren bir hale dönüşür. Dik yaka sweatshirt ‘ün en güzel eşi ne derseniz cevabımız şu olur: Dik yaka sweatshirt kısa kesim ise aynı kısalıkta bir şort eğer uzun kesim ise dar paça bir eşofman altı veya tayt. Bu yıl sıkça gördüğümüz dik yaka sweatshirt’ler önümüzdeki bahar ve kış aylarında da sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

 

  • Fermuarlı sweatshirt : Fermuarlı sweatshirtlerin derinlerimizde yatan algısı lisede beden eğitimi derslerinde giyilen eşofman üstü gibiydi. Taa ki hepimiz modayı yakından takip etmeye başlayana kadar. Ne zamanki moda ikonlarının üzerinde sıkça gördük, instagramdaki fenomenler link verip bizi bu ürüne aşina haline getirdiler o zaman gerek mağazalarda gerekse ürünlerini internetten satan e-ticaret firmalarında da daha fazla görür ve bu ürünü daha fazla tercih eder olduk. Fermuarlı sweatshirt giyerken en ama en çok dikkat etmeniz gereken şey bu ürünü tek başına giymemek olmalı. İçine mutlaka kısa kollu bir t-shirt giymelisiniz. Bu kısmı hallettikten sonra ikinci parça seçiminiz artık sizin zevkinize göre değişkenlik gösterebilir. Fermuarlı sweatshirt için bir tüyoya ihtiyaç duyarsanız ona eşlik edecek en güzel parçanın pantolon olduğunu söylemeden geçmek doğru olmayacaktır.

 

  • Hoodie: Bunca moda tabirinin içinde hoodie de nereden çıktı diyenler olacaktır. Aslında hoodie kulağa farklı geliyor gibi görünse de bildiğimiz kapüşonlu sweatshirt. Hoodie de diğer sweatshirt modelleri gibi pek çok parça ile kombinlenebilir. Hoodie’nin tek farklı diğer sweatshirt modellerine göre daha sportif bir görünüme sahip olmasıdır. Diğer sweatshirt grubundaki ürünler aksesuarlar ile de kombinlenebilirken hoodie model sweatshirt aksesuar olarak daha çok sapka ile kombinlenebilir. Hoodie model sweatshirt eşofman altı, tayt, dar paça pantolon, kot mont ve ayakkabı olarak da sneaker ile kombinlenmeye müsait bir parçadır. Seçtiğiniz hoodie koyu renkteyse üzerine biraz daha canlı,desenli veya hareketli ceketler seçebilirsiniz.

 

Sweatshirt rengi önemli midir?

Renk uyumu elbette baştan aşağı önemsizdir diyemeyiz. Dersek çok iddialı konuşmuş oluruz. Kimi insan sweatshirt seçiminde ton-sür-ton ilerlerken kimi de zıt renkleri kombinlemeyi sever. Burada da işin içine renkler ve zevkler tartışılmaz klişesi girmektedir. Esasen doğrudur da. Seçtiğiniz sweatshirt düz renk değilse veya üzerinde renkli desenler varsa onu tamamlayacağınız parçanın daha düz bir model ve tek renk olması daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Kendi tarzınıza yakın renkleri, modelleri veya kesimleri seçerseniz işinizin bir tık daha kolaylaşacağını söyleyebiliriz. Eğer kombin konusunda bir fikriniz yoksa onlarca bloggerın ve instagram fenomeninin bu konuda size tüyo veren paylaşımlar yaptığını ve bu sayede kendiniz için bir tarz yaratabileceğinizi unutmayın.

Moda rüzgarlarının hızlı estiği bir dönemde yaşadığımız gerçeğini kabullendiğimiz için yeni tarzlara alışmamız eski dönemlere göre daha kolay oluyor. İnsanlar kıyafet seçimi konusunda çok daha cesur, çok daha yaratıcı ve çok daha farklı. Tek bir çizgi tutturup ilerlemek yerine farklı şeyleri denemeyi seviyorlar. Ülkemizde bu konuda eskiden sadece popüler olan kesim buna cesaret edebilirken şimdi yaş veya zümre farketmeksizin herkes modayı yakından takip ediyor ve gardıroplarında sık sık yeniliğe gidiyor. Eskiden “genç işi” denilen parçalar şimdi her yaştan moda tutkunları tarafından büyük bir zevkle giyiliyor. Sweatshirt de bunlardan yalnızca biri.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.