sadsad x
asdasd

100TL.jpg (141 KB)

Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

KADIN / PANTOLON

Pantolonun 3000 yıl önce icat edildiğini söylesek çok şaşırır mısınız? 2014 yılında yapılan bir kazı çalışmasında 2 adet kumaştan yapılmış pantolon Alman Arkeolog U.Beck ve M.Wagner tarafından bulunmuş. Üstelik bu pantolon atlı bir savaşçıya aitmiş. Düşününce bu kadar eski bir tarihi olabileceği aklınıza gelir miydi? Elbette bu pantolonların tam modelini bulabilmek çok mümkün değil.

Daha yakın tarihe doğru geldiğimizde kumaş pantolonun yanı sıra en çok tercih edilen pantolon çeşidinin kot pantolon olduğunu söyleyebiliriz. Kot pantolonun Türkiye’deki serüveni 1940 yılında başlıyor. İlk zamanlar erkek bireyler tarafından fazlaca tercih edilen kot pantolon artık erkeklerden çok kadınların tercih ettiği bir parçaya dönüşmeyi başarmıştır. Kot pantolonda moda belirli aralıklarla tekrar başa dönüyor. İspanyol paça pantolonlar 10 yılda bir tekrar moda olabiliyor ya da yüksek belli pantolonlar bir dönem hiç tercih edilmemesine rağmen bu sıralar tekrar gündemde.

Kot kumaşının kalitesi elbette çok önemli ancak kadınlar artık daha rahat kumaşlardan yapılı pantolon modellerine yöneliyor. Form değiştiren pantolonlar kot kumaşı yerine %100 polyester kumaştan yapılan, bilek kısmı manşetli, vücuda oturan ama bedeni sıkmayan bir kalıba sahip. Kargo cepli ve baskılı olabilen pantolonların üstüne crop top veya büstiyer iyi bir seçim olabilir. Düz renk bir pantolon seçtiyseniz üzerine seçeceğiniz büstiyer hareketli bir model olabilir. Özellikle karın kısmına doğru çaprazlamasına ipleri olan büstiyerler çok şık durabilir.

Pantolon her dönem giyilebilecek, modası asla geçmeyecek bir giysi çeşididir. Her tarz giyimi benimsemiş herkesin pantolonu mutlaka vardır. Sportif bir tarzınız da olsa, klasik bir tarzınız da olsa veya biraz daha aykırı giyinmeyi seviyorsanız pantolon her zaman sizi kurtaracak bir parçadır. Hemen hemen her şeyle kombinlenebilir.

Kumaş pantolonu gömlek veya bluz ile kombinlerken, kot pantolonu tshirt, hoodie, fermuarlı sweatshirt veya crop top ile kombinleyebilirsiniz. Ayakkabı seçimleriniz seçtiğiniz tarza göre değişebilir. İster stiletto tarzı bir topuklu ayakkabı, ister dize kadar uzanan çizme isterseniz spor şık bir ayakkabı ile ideal görüntüyü yakalayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.