sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

ERKEK/ ÜST GİYİM/ ATLET

Atlet denilince akla çok klasik bir görüntü geliyor; beyaz renk, askılı ve oversize. Babalarımızın , dedelerimizin giyip evde o şekilde dolaştığı atletler… Oysa atlet de günümüzde revize olan giyim parçalarından yalnızca biri. Pek çok şey gibi atletler de form değiştirmiş durumda. Günümüzde atletler çoğunlukla sportif görünmeye özen gösteren beyler tarafından tercih ediliyor. Özellikle vücut geliştirme ile ilgilenen erkekler atlet ile ilgili kalıpları yıkan bir kesim.

V yaka, ince askılı ve slim fit kesim olan atletler spor salonlarında sıkça karşılaştığımız  erkeklerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Gri renk ince askılı bir atlet, kırmızıya çalan renkte diz boyu bir şort, beyaz soket çorap ve beyaz bir spor ayakkabı atletle alakalı kombine örnek olabilir.

Günlük sportif aktiviteleri sırasında çoğunlukla atlet giymeyi tercih edenler bu alışkanlığı gündelik hayata da taşıyorlar. Atletler elbette sadece ince askılı veya slim fit olmak zorunda değil. Kolsuz, bedene oturan ama bedene yapışmayan, kapüşonlu, yaka kısmı bağcıklı,  fermuarlı, cepli atlet modelleri de günlük hayatta sıklıkla tercih edilmektedir.

Kapüşonlu ve yaka kısmı bağcıklı atletler eşofman altı veya şort ile iyi bir ikili olabilir. Düz renkleri tercih edebileceğiniz gibi baskılı modelleri de tercih edebilirsiniz. Atlet baştan aşağıya spor bir kıyafet türü olduğu için klasik hiçbir parça ile uyum yakalayamaz. Uyum yakalayabilmesi için mutlaka 2. Spor parçaya ihtiyacı vardır. Seçilen ayakkabı mutlaka spor ayakkabı olmalıdır.

Basketbol oynamayı seven erkeklerin gardıroplarında fazla sayıda atlet bulunur. Özellikle oversize kesim atletler, bol ince kumaş şortlar ile birlikte kullanılır. Ayakkabı elbette spor ayakkabı modellerinden biri olmalıdır.

Spor salonlarında veya spor yaparken atlet giymeyi tercih ederken burada nefes aldıran kumaşlardan yapılmış modelleri almaya özen göstermekte hijyen açısından fayda olduğunu belirtmek gerekir. Hareket özgürlüğünü kısıtlamayan atletler erkeklerin vazgeçilmez parçası halime gelmiştir. Atleti eşofman altı ile birlikte giydiyseniz spor bir saati aksesuar olarak seçebilirsiniz. Onun dışında herhangi bir aksesuarın atlet ile birlikte kullanılması pek fazla önerilmemektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.