sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 181 ürün görüntüleniyor.

İçinde bulunduğumuz dönemde kavramlar tam anlamıyla anlamını revize etmiş durumda. Eskiden erkekler dış görünüşleri konusunda kendilerine asgari düzeyde özen gösterirken artık kadınlarla birebir aynı çizgiyi yakalamış durumdalar. Etrafımıza şöyle bir baktığımızda çok değil bundan 15-20 sene önce erkeklerin giyim konusunda bu kadar özel, titiz, araştırmacı davrandığını söyleyemezdik. Fakat son zamanlarda erkekler de kadınlar gibi moda dünyasını yakından takip etmeye ve bu konuda trendler belirlemeye bu trendleri zamanın ruhuna uydurmaya başladı. Bunda internet üzerinden alışveriş yapma imkanının doğması, dünyanın bir ucunda beğendiğiniz kıyafeti tek bir tıkla alabilme şansınızın olması büyük faktör. Bunda daha sosyal ve aslında internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla daha aktif olmanın getirdiği bir gerçeklik payı da var. Peki etrafınıza şöyle bir baktığınızda erkeklerin giyim tarzını nasıl yorumlarsınız? Şık, sade, abartılı , özenli , seçici, casual , klasik…

Erkekler artık giyim konusunda çok şık ve çok tarz. Bu yüzden de tekstil sektörü artık erkek giyimde büyük bir pay ayırmış durumda. Piyasanın bu denli büyüdüğünü erkek kıyafetlerine yapılan yatırım amaçlı reklamlardan da anlayabilirsiniz.

Peki en çok tercih edilen erkek üst giyim modelleri nelerdir? Konuya buradan devam etmeye ne dersiniz?

Erkek tişört modelleri: Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de başı çeken giyim modeli erkek tişört modelleridir. 2 erkekten birinde erkek tişört modellerini görmemiz çok olasıdır. Geçmişten gelen, uzun yıllara dayalı bir alışkanlıktır erkeklerin üzerinde tişört görmek. Erkek gömlek modellerinin tahtını sağlam şekilde sallayan erkek tişört modelleri gerek rahatlık gerekse modelin fazlalığı açısından cazip gelmektedir. Tişört deyip geçmeyin. Birçok erkek tişört giyemediği zamanlarda kendini mutsuz hissediyor. Erkekler kadınların aksine giyimde rahatlığı daha fazla ön planda tutuyor. Bu sebeple de tişört önemli. Üstelik erkek tişört modelleri de kendi içinde kategorilere ayrılıyor. Bu da tek bir seçeneğe erkekleri mecbur bırakmıyor.

En çok tercih edilen erkek tişört modelleri nelerdir?

  • Bisiklet Yaka Tişört: Bisiklet yaka tişört bilinen en eski tişörtlerden biridir erkeklerin de en çok tercih ettiği tişörtlerin başında yer alır. Her renk ve her bedene uygun bisiklet yaka tişört bulmak artık çok kolaydır. Bisiklet yaka tişört seçerken bedeninize uygun olması ve seçtiğiniz tişörtün kumaş yapısı önemlidir. Daha çok konforlu hissetmek için giyilen bisiklet yaka tişört terletmeyen bir kumaştan yapıldıysa gün içinde çok daha fazla rahat etmenizi sağlar. Bisiklet yaka tişörtü pek çok şeyle kombinleyebilirsiniz. Bisiklet yaka tişörtleri düz renk gibi algılamamakta fayda var. Pek çok güzel desenden oluşan bisiklet yaka tişörtlere de kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Eğer düz renk örneğin siyah renkte bir bisiklet yaka tişört seçtiyseniz bomber bir ceket ile kombinlemek gibi başka bir seçeceğiniz daha oluşmuş olur. Yine siyah renkli bisiklet yaka bir tişörtü çizgili bir pantolonla giyebilirsiniz. Siyah yerine beyaz tişört tercih ediyorsanız en güzel tamamlayıcı parçalardan biri gri eşofman altı olabilir. Bu alternatifi de akılda tutmakta fayda var.

Yaz mevsiminde iseniz erkek yazlık kapri ile bisiklet yaka tişört, spor ayakkabı, gözlük üçlüsü sade ama kullanımı rahat bir kombin olabilir. Erkek yazlık kapri erkekler açısından giymesi en sevilen parçalardan biridir. Daha önceki yıllarda 40’lı 50’li yaşlarda erkeklerin erkek yazlık kapri tercih ettiğini pek göremezdik. Ancak bu yaş grubundaki beyler de artık Erkek yazlık kapri tercih etmeye başladıklarını ve bu tercihlerini de çeşitli tişört modelleri ile kombinlediklerini görebiliriz.

  • V Yaka Tişört: Eğer omuzlarınız genişse, biraz da atletik bir vücut yapınız varsa e biraz da kaslıysanız tişört seçiminde sizin için ilk sırayı V Yaka Tişört almalıdır. V Yaka Tişört düşük omuzlular için çok iyi bir alternatif sayılmamakla birlikte zor zamanlarda kurtarıcı bir parça olabiliyor. Yine uzun boylular için V Yaka Tişört daha uygun bir parça haline gelebiliyorken boyu nispeten kısa olanlar için çok uygun görünen bir parça değil. V Yaka Tişörtü tercih eden erkekler aksesuar olarak kolye kullanabilirler. Kolyenin kalın zincirli olmamasında elbette fayda var. Sokak modası taraftarları erkekler V Yaka Tişörtü dolaplarından eksik etmezler. Bu model tişörtte de en çok tercih edilen renk yine siyah ve beyazdır. Her ne kadar erkekler de artık renkli giyiniyorlar desek de siyah ve beyaz renkler favorileri olmaya devam ediyor. Bunda uzun süre erkekler için modanın “gömlek” anlamına gelmesinin de etkisi var. Yıllar boyu erkek gömlek modelleri arasında karar vermekten yorulan erkek moda severler zaman içerisinde tişört konusundaki kararsızlıklarını da aşacaktır.

  • Polo Yaka Tişört : Klasikten şaşmam diyenlerin tişört tercihi polo yaka tişört. Gömlek giymekle tişört giymek arasında gidip gelen erkekler polo yaka tişört giymeyi tercih etmektedirler. Duruşu itibariyle hem tişört gibi rahat hem gömlek gibi klasik bir çizgisi vardır. Polo Yaka Tişörtler eğer kaliteli bir kumaştan üretilmişse çok şık görünmenizi sağlayabilir. Polo Yaka Tişört keten pantolon ile iyi bir ikili olabilir. Yaz aylarında polo yaka tişört beyaz keten pantolon ve taba rengi bir ayakkabı ile kombinlenebilir. Unutmadan taba rengi bir kemer takmayı da unutmamanızı öneririz.

  • Atlet: Atlet denince aklımıza hemen babalarımızın giydiği kolsuz beyaz atletlerin gelmesi şaşırtıcı değil. Atlet bizim kültürümüzün adeta olmazsa olmaz bir parçası gibidir. Her evde mutlaka televizyonun karşısında atletle oturan bir erkek vardır. Ancak atlet de yıllar içinde pek çok kıyafet gibi reforma uğramıştır. Örneğin basketbol oynayan gençlerin üzerinde çok şık spor atletler görmek mümkündür. Üstelik bu atletler oversize olarak da giyilmektedir. Bu atletlere genel olarak sporcu atleti de denilir. Tıpkı basketbolcularda olduğu gibi futbolcular da antrenman sırasında sporcu atleti giymeyi tercih eder. Keza spor salonlarında da durum aynıdır. Özellikle fiziğine güvenen erkekler kol kaslarını ön plana çıkartmak için atlet giymeyi tercih ederler. Fitness salonlarında tercih edilen atletler nispeten ince askılıdır ve göğüs kısmı daha derin bir dekolteye sahiptir.

  • Gömlek: Zor günlerin kurtarıcısı, resmi davetlerin en çok tercih edileni, takım elbiseler içinde olmazsa olmazı erkek gömlek modelleri… Hiçbir erkek yoktur ki dolabında bir adet bile gömlek olmasın. Her erkeğin en az 1 adet beyaz gömleği mutlaka vardır. Bu gömleği kimi zaman gittiği iş görüşmesinde, kimi zaman bir nikah töreninde, kimi zaman bir toplantıda mutlaka giymektedir. Erkek gömlek modelleri de tıpkı erkek tişört modellerinde olduğu gibi çok sayıda alternatife sahiptir. Uzun kollu, kısa kollu, çizgili, denim gömlek, poplin gömlek, düz, kareli, çiçekli, desenli, dik yaka, slim fit, hakim yaka…Gördüğünüz üzere gömlekler de kendi içinde kategorilere ayrılabiliyor. Seçtiğiniz model gömleğe göre de ister kumaş pantolon, ister erkek kapri modelleri, ister kot pantolon seçebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz gömlek spor bir gömlekse keten pantolon da tıpkı kot pantolon gibi iyi bir alternatif olabilir. Gömleğin iyi kombinlendiğinde kişiye kattığı karizmatik görüntüyü es geçmemek gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.