sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

ERKEK/ ALT GİYİM / DENİZ ŞORT

Heyecanla beklenen yaz mevsimi geldiğinde birçok kişinin hayali sıcak kumlardan serin sulara atlamak, yazın o bunaltıcı sıcağından kurtularak biraz olsun serinlemek. Bunun için aylar öncesinden tatil planları yapılır, gidilecek görülecek yerler belirlenir, yaz mevsimi için bilhassa tatil için alışveriş listesi oluşturulur. Erkeklerin bu alışveriş listesinin başını ise şüphesiz deniz şortu çeker. Deniz şortu erkekler için adeta olmazsa olmaz bir parçadır. 70’li 80’li yıllarda erkekler için her ne kadar slip mayo popüler bir yere sahip olsa da 90’lı yıllarla beraber deniz şortu listedeki yerini sağlamlaştırmış ve kendini zirveye taşımıştır. Kadınlar için mayo-bikini ne anlama geliyorsa erkekler için de deniz şortu aynı anlama gelmektedir. Bu yüzden de mağazaların vitrinlerini renk renk erkek deniz şortunun süslediğini görebilirsiniz.

Plajlarda, tekne gezilerinde, kumsalda oynanan spor oyunlarında deniz şortu giyen erkeklerin hemen hemen çoğu diz üstünde deniz şortu giyerler. Özellikle görece kısa boylu erkeklerin deniz şortu seçerken uzun deniz şortundan uzak durmaları boylarının daha da  kısa görünmemesi adına uygun olacaktır. Uzun deniz şortu bacak boyunu keseceğinden kişiyi olduğundan da kısa gösterecektir.

Deniz şortu seçerken dikkat edilecek en önemli konu çabuk kuruyan bir malzemeden yapılı şortu seçmek olacaktır. Çok su tutan, yavaş kuruyan deniz şortu hareket özgürlüğünüzü kısıtlayacağı için seçimlerinizde titiz davranmalısınız.

Deniz şortu çoğunlukla plajda giyildiği için ince askılı bir atlet ve parmak arası bir plaj terliği ile birlikte kullanılabilir.

Genellikle düz renklerden ziyade fosforlu renkler, çiçek desenli veya dijital baskılı deniz şortları her yaz en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Sörf yapan, kaslarıyla ve sörf tahtalarıyla dikkat çeken erkekler ise uzun deniz şortunu tercih ederler. Dizin bir miktar altına uzanan bu deniz şortu modelleri uzun boylu ve fiziksel avantajı olan erkekler tarafından sıklıkla plajda karşınıza çıkabilir.

Ten rengine göre deniz şortu seçmek de atlanmaması gereken bir diğer konudur. Koyu ten rengine sahip olanlar daha renkli tonları tercih etmeli, kumral veya daha da açık tenli olanlar ise pastel renklere doğru bir seçimde bulunabilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.